اتفاقات مهم در هفته بیست و سوم بارداری

اتفاقات مهم در هفته بیست و سوم بارداری گرداوری شد

در این هفته هایی که پیش رو دارید قطعا اتفاقات مهمی را تجربه کرده اید. به عنوان مثال دردهای زیادی را تحمل کرده اید اما به امید روزی که فرزند خود را در آغوش بگیرید تمامی این دردها را یکی پس از دیگری تحمل کرده اید. جنین شما روز به روز بزرگتر می شود و هم اکنون به هفته بیست و سوم بارداری رسیده است. جنین به کوچکترین تغییراتی که در محیط خارج از شکم مادر او اتفاق می افتد واکنش نشان می دهد. او می داند که در دنیای افراد چه می گذرد ، به همین دلیل وقتی که با او صحبت می کنید و یا او را نوازش می کنید پاسخ می دهد.

جالب است بدانید که جنین شما در هفته بیست و سوم بارداری می تواند سکسه کند. بله درست است سکسکه کردن شاید برای یک فرد عادی چیز طبیعی باشد ، اما سکسکه کردن جنین بسیار جالب و دیدنی است. هربار که سکسکه می کند مادر انقباض های پی در پی را در بدن خود احساس می کند. هفته بیست و سوم بارداری آغاز تغییراتی در نحوه ی بینایی و زیبایی چشم های او است. فرزند شما پلک می زند اما هنوز چشم های رنگی ندارد. چشم های او دائما در حال رشد هستند و تا زمان کامل دیدن راه زیادی باقی نمانده است.

شما در شکم خود احساس خواهید کرد که موجودی بسیار زیرک نهفته است و دائما در حال تلاش و حرکت می باشد. این خود می تواند اندکی از استرس های داخلی شما را کاهش دهد. هفته بیست و سوم بارداری جنین شما وزنی در حدود نیم کیلوگرم دارد و همچنین قد او هم حدودا سی سانتی متری خواهد بود. او بزرگتر از قبل شده و حتی می تواند مواد دفعی بدن خود را به مایع آمنیوتیک دفع کند.

اما مادر در این هفته همانند گذشته از نظر زیبایی ممکن است که تغییرات ناخوشایندی را تجربه کند. جوش هایی که بر روی صورت او باقی مانده و از بین نمی روند ، پاهایی که دیگر زیبایی گذشته را ندارند و تپل تر شده اند. البته تپل شدن با ورم کردن متفاوت است. در حالت ورم اگر انگشت خود را بر روی قسمت استخوانی فرو ببرید بازگشت بسیار دیر اتفاق می افتد که نشانه ای از دفع پروتئین می باشد.

مطالب مرتبط:

هفته بیست و دوم بارداری